Rotator - top - pages

Skontaktuj się z nami

PILGAZ Sp. z o.o.

Ul. Margonińska 2
64-920 Piła

telefon: 67 213 04 14
             67 212 71 55
e-mail: pilgaz(at)pilgaz.pl

Kotły na pellet HEIZTECHNIK

HT DasPell

 

Dwupaleniskowe kotły z automatycznym, wrzutkowym podajnikiem paliwa do spalania pelletu oraz awaryjnym rusztem żeliwnym.

 


Podajnik PELLETWentylatorZapalarkaRuszt żeliwnyPompa COPompa CWUPompa zaworu mieszającegoZawór mieszającySterowanie pogodoweTermostatFUZZY LOGICAlarmSprawność

Konstrukcja kotła oparta jest na wysokowydajnym wymienniku ciepła. Kocioł wyposażony jest w palnik nowej generacji do automatycznego spalania pelletu. Automatyka kotła pracująca w systemie FUZZY LOGIC zarządza pracą palnika, oraz obsługuje instalację grzewczą w systemie pogodowym.

Bezpośrednio nad palnikiem umieszczona została przegroda żeliwna dla wygrzania płomienia w celu uzyskania spalania wysokiej jakości. Przegroda ta w ekstremalnym przypadku może stanowić rolę rusztu do awaryjnego spalania drewna. Nad komorą paleniskową znajduje się charakterystyczna dla wyrobów firmy Heiztechnik kolumna grzewcza, o dużej powierzchni grzewczej, która zmniejsza tendencje do kondensacji.

Konstrukcja wymiennika, dzięki łatwemu dostępowi do każdego elementu grzewczego kotła, ułatwia jego obsługę w zakresie czyszczenia.

Kocioł wyposażony został w nowoczesny palnik pelletowy z wewnętrznym, ślimakowym podajnikiem paliwa. Ślimak zakończony został palcem zgarniającym szlakę powstałą w efekcie spalania gorszej jakości paliwa. Palnik posiada zapalarkę i fotoelement dla kontroli płomienia.

Automatyka kotła, poza obsługą palnika posiada możliwość obsługi zaawansowanej instalacji grzewczej w systemie pogodowym z wykorzystaniem zaworu mieszającego oraz steruje systemem CWU. Obsługuje ona palnik w sposób płynny, dzięki czemu kocioł automatycznie dostosowuje się do wielkości zapotrzebowania ciepła. Kocioł posiada dowolność montażu palnika. Palnik może być montowany zarówno z lewej jak i prawej strony kotła oraz w drzwiach popielnicowych co znacząco ułatwi jego obsługę. Dzięki zastosowaniu zapalarki i dużego zbiornika paliwa kocioł obsługą może konkurować z kotłami olejowymi i gazowymi. Automatyka kotła może zarządzać całą instalacją cieplną obiektu.

     HT DasPell    HT DasPell - palnik front    HT DasPell - przekrój
powrót