Rotator - top - pages

Skontaktuj się z nami

PILGAZ Sp. z o.o.

Ul. Margonińska 2
64-920 Piła

telefon: 67 213 04 14
             67 212 71 55
e-mail: pilgaz(at)pilgaz.pl

Wentylacja i rekuperacja

 
 

 

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją

Wentylacja mechaniczna z rekuperacją to nawiewno - wywiewny system odzysku ciepła z pomieszczeń. Działanie wentylacji mechanicznej w obiektach zapewnia komfortowe warunki oraz pozwara obniżyć koszta związane z ogrzewaniem budynku.
 

Jednym z ważniejszych czynników zastosowania wentylacji mechanicznej jest wymuszony obieg powietrza w pomieszczeniach, co sprawia, że wykorzystane powietrze jest stale wymieniane na przefiltrowane powietrze pochodzące z zewnątrz. Wymuszony obieg powietrza powoduje usunięcie w wnętrza budynku wszelkich zanieczyszczeń mikrobiologicznych, dwutlenku węgla, kurzu oraz wielku innych szkodliwych substancji.
 

Głównymi zaletami zastosowania wentylacji mechanicznej z rekuperacją jest możliwość uzyskania bardzo skutecznej wentylacji pomieszczeń przy zamkniętych oknach, obniżenie kosztów na ogrzewanie budynku oraz ograniczenie emisji hałasu zewnętrznego.
 

Przy zastosowaniu wentylacji mechanicznej wraz z gruntowym wymiennikiem ciepła (GWC), możemy dodatkowo uzyskać schłodzenie pomieszczeń w ciągu lata, a w okresach zimowych wstępnie podnosimy temperaturę powietrza pobieranego z zewnątrz. Takie rozwiązanie wpływa na zwiększenie skuteczności wentylacji mechanicznej.
 

Projektujemy i montujemy